Częste miesiączki a ryzyko ciąży

Dzień dobry, moje pytanie jest następujące: minęło 12 dni jak z kończył mi się okres a już mam kolejny, nigdy nie boli mnie brzuch a teraz odczuwam boleści, nie jest to typowa miesiączka, gdyż nie jest obfita jak zawsze. Jaka może być przyczyna? I czy to może być ciąża? Monika 31 lat

Lek. Magdalena Pikul

Witam! Myślę, że ciąża jest mało prawdopodobna, natomiast takie częste krwawienia wymagają wizyty u ginekologa i przeprowadzenia badań w celu wykluczenia takich przyczyn jak polipy macicy, mięśniaki, przerost endometrium, wreszcie zaburzenia hormonalne. Tak więc proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem. Pozdrawiam!