Częste oddawanie moczu, zawroty i brak apetytu u babci chorej na cukrzycę typu II

Witam, mam do Państwa pytanie-moja babcia od niedawna choruje na cukrzyce typu II. Ciagle oddaje mocz i nie wiadomo czym to jest spowodowane, ostatnio zaczela miec zawroty glowy i robi jej sie slabo. A takze nie ma apetytu. Nie czuje zadnego smaku w jedzeniu a naprawde bardzo sie ogranicza. Prosze o informacje czym moga objawiac sie te wszystkie przypadki oraz co powinna taka osoba jesc zeby nie wplynelo to na stan choroby. Czy w cukrzycy typu II mozna jesc owoce i warzywa jesli tak to jakie?

Lek. Tomasz Budlewski

Witam serdecznie, być może częste oddawanie moczu jest spowodowane infekcją lub niewyrównaną cukrzycą. Proponuję udać się do swojego lekarza rodzinnego. Po badaniu będzie możliwość określenia odpowiedniego postępowania a także zostaną przedstawione zasady prowadzenia diety przy cukrzycy.