Czy 6 tyodni po operacji można spożywać alkohol?

Witam, Jestem 5 tygodni po usunięciu wyrostka laparoskopowo, a za tydzień mam imprezę rodzinną. Generalnie alkoholu nie piję prawie wcale, ale swojej rodziny nie trawię i wiem, że na trzeźwo tego nie wytrzymam, dlatego pytam czy 6 tygodni po operacji można spożywać alkohol, bo inaczej sobie tej uroczystości nie wyobrażam? Jeśli ma to znaczenie to wróciłem już do normalnej diety
MĘŻCZYZNA, 24 LAT około miesiąca temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

po 6 tygodniach od usunięcia wyrostka robaczkowego, organizm powinien być już w wystarczająco dobrym stanie, aby tolerować umiarkowane spożycie alkoholu. Jednakże, każdy organizm reaguje inaczej, więc warto być ostrożnym i uważnym.

Jeśli nie odczuwa Pan żadnych dolegliwości, takich jak ból, dyskomfort czy problemy z trawieniem po powrocie do normalnej diety, to spożycie umiarkowanej ilości alkoholu podczas imprezy rodziny będzie raczej możliwe. Ważne jest jednak, aby pamiętać o umiarze. Spożywanie zbyt dużej ilości alkoholu może prowadzić do dodatkowych problemów zdrowotnych, zwłaszcza po przebytym zabiegu chirurgicznym.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania umieszczamy poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/po-jakim-czasie-od-wykonania-zabiegu-laparoskopowego-mozna-wypic-alkohol,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-juz-pic-alkohol-po-zabiegu-usuniecia-wyrostka,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-moge-wypic-alkohol-po-operacji-wyrostka.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.