Czy Alprox mogę stosować z lekiem na zgagę?

Witam serdecznie. Od tygodnia mam zgage dziś Pani w aptece dała mi omeprazole genoptime. Mam pytanie czy mogę stosować razem z ALPROX?

Witam! Leki te nie wchodzą ze sobą w niebezpieczne reakcje. Jednak Alprazolam, jako benzodiazepina ma silne własności uzależniające i nie powinien być stosowany do leczenia przewlekłego. Pozdrawiam W. Łuczkowski.

Tak można. Ja ostrzegałbym też przed omeprazolem. Nie każdy rodzaj zgagi warto leczyć tym lekiem. I też nie powinno się go zażywać zbyt długo. Chyba lepiej przejść diagnostykę gastrologiczną, jeśli zgaga nie jest krótkotrwałą dokuczliwością.

Pozdrawiam