Czy antybiotyk może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Czy jedna tabletka antybiotyku może obniżyć skuteczność tabletek antykoncepcyjnych, jeżeli przyjęłam ją w trzecim tygodniu zażywania tabletek antykoncepcyjnych? I czy jeżeli za tydzień dojdzie to stosunku to powinnam się dodatkowo zabezpieczać?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie ma 100 % skutecznych metod antykoncepcji i zawsze jest ryzko sadze ze w powyżej opsienie niewiele większe ale jest