Czy arytmia jest przeciwwskazaniem do opieki nad 20 miesięcznym dzieckiem?

Witam. U mojej teściowej lekarz stwierdził arytmię serca w wieku 69 lat. Przez ostatnie 6 dni przebywała w szpitalu i podobno wyniki nie są złe. Twierdzi, że dostała leki i teraz czuje się dobrze. Mam jednak problem, przez ostatnie 8 m-cy teściowa opiekowała się swoją wnuczką, obecnie 20-miesięcznym dzieckiem. Mieszkamy w bloku na 4 piętrze bez windy i nie wiem, czy naprawdę nie ma przeciwwskazań żeby babcia nadal siedziała z moją córką, tym bardziej że dziecko w tym wieku jest już coraz żywsze. Dlatego też zwracam się do Państwa z prośbą o opinię w tej sprawie. Z góry dziękuję.

Witam serdecznie.
Trudno określić w jakim stanie jest serce teściowej. Jednak trudno przewidzieć co się może wydarzyć z osobą ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego. Tym bardziej, że opieka może być związana ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym. Gdyby coś się zaczęło dziać to dziecko jest za małe aby kogoś zaalarmować. Proponuję nie angażować teściowej do opieki nad dzieckiem.
Pozdrawiam