Czy będę mogła normalnie zamykać usta po leczeniu ortodontycznym?

Dzień dobry, Chciałabym zapytać o kwestie związane z aparatem ortodontycznym. Mam założony na górę i na dół razem z takimi zespołami na górnych jedynkach. Przez co nie mogę zagryźć zębów i buzi. Usta nie domykają się, a kiedy chcę je domknąć, na siłę zmuszam dolną wargę, żeby stykała się z górną. Moja broda marszczy się i wyglądam jakbym miała gorącego ziemniaka w buzi. Czy będę mogła normalnie zamykać usta po leczeniu ortodontycznym? Teraz jest to bardzo nienaturalne..

Podejrzewam że jest Pani w początkowej fazie leczenia. Z czasem wszystko powinno wrócić do normy. Celem każdego leczenia ortodontycznego jest również maksymalne zbliżenie się do idealnego zgryzu - na ile pozwalają na to istniejące warunki. Pozdrawiam