Czy będzie on odpowiedni na taką otwartą ranę?

Witam, byłem na sorze z wyrwanym paznokciem i częścią łożyska. Opatrzyli kazali za 2-3 iść do ośrodka i zmienić opatrunek. Poszedłem wszystko było sklejone i odeszło gdy pani psikała octenisept ale i tak wyrwaliśmy tkankę z gazikami. Wolę tego unkinąć co 2 dni i kupiłem opatrunek granuflex hydrokoloidowy. Czy będzie on odpowiedni na taką otwartą ranę żeby się nie powtarzało wyrywanie tkanki z tych zwykłych gazików? Dziękuję za odpowiedź bo w aptece za bardzo nie wiedzieli co mi dać

Jest to opatrunek który stosuje się przy małym sączeniu rany, jeśli jest większe to należy jałowe opatrunki zastosować, przed ich zmianą w przychodni można poprosić o wcześniejsze ich namoczenie. Lub opatrunki ze srebrem można zastosować na otwarte rany.