Czy ból pod żebrami może mieć związek z zapaleniem układu moczowego?

Witam robiła badania krwi z ob i wyszly w normoe tylko glukoza 0.6 podwyzszona badanoe moczu liczne bakterie slady bialka i ciala ketonowe. Lekarz stwierdzil silme zapalenie ukladu mocOwego boli mnoe z tylu na wysokosci. Nerek i brzuch z lewej steomy pod zebrami czasami z prawej strony. M pytanie czy moze prY takim zapaleniu bolec mnoe z lewej strony pod Zebrami. Bol nie niest silny i staly. I czy kal moze byc luzniejszy kolor karmelowy. Dodam ze dostalam antybiotyk Monural. Prosze o odpowoedz bardzo sie martwie

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

Witam serdecznie, podane przez Panią objawy oraz wyniki badań faktycznie mogą przypuszczalnie wskazywać na zapalenie układu moczowego, jedną z jego postaci jest odmiedniczkowe zapalenie nerek, które jest zakażeniem wstępującym, tzn. spowodowanym obecnością bakterii najpierw w cewce moczowej i pęcherzu, a następnie rozszerzającą się drogą wstępującą przez moczowody do nerek. Opisywane przez Panią dolegliwości bólowe jak najbardziej mogą być z tym powiązane, ponieważ nerki znajdują się właśnie w okolicach podżebrowych tylnych, po prawej i po lewej stronie. Ból jest odczuwany najczęściej z tyłu, ale może promieniować też do brzucha. W leczeniu stosuje się antybiotykoterapię, a więc proszę kontynuować zalecone leczenie, a w razie braku poprawy lub nasilenia objawów, ponownie udać się do lekarza. Dla poprawnej diagnozy i leczenia konieczne jest badanie lekarskie. Natomiast zmiana konsystencji stolca może być spowodowana stosowaniem antybiotyku i powinna ustąpić po zakończeniu leczenia. W przypadku wystąpienia silniejszych działań niepożądanych proszę zgłosić się do lekarza. Można zastosować preparat z probiotykiem, aby uzupełnić mikroflorę jelitową.