Czy ból pod żebrami może mieć związek z zapaleniem układu moczowego?

Witam robiła badania krwi z ob i wyszly w normoe tylko glukoza 0.6 podwyzszona badanoe moczu liczne bakterie slady bialka i ciala ketonowe. Lekarz stwierdzil silme zapalenie ukladu mocOwego boli mnoe z tylu na wysokosci. Nerek i brzuch z lewej steomy pod zebrami czasami z prawej strony. M pytanie czy moze prY takim zapaleniu bolec mnoe z lewej strony pod Zebrami. Bol nie niest silny i staly. I czy kal moze byc luzniejszy kolor karmelowy. Dodam ze dostalam antybiotyk Monural. Prosze o odpowoedz bardzo sie martwie
KOBIETA, 27 LAT ponad rok temu

Badania krwi - erytrocyty

Erytrocyty to krwinki czerwone i są podstawowym składnik morfologiczny krwi. Pełnią ważną rolę w wymianie gazowej niezbędnej w naszym życiu. Ich ilość zależy od wieku i wielu innych czynników. Dowiedz się czy twoje wyniki są prawidłowe.

60 poziom zaufania

Witam serdecznie, podane przez Panią objawy oraz wyniki badań faktycznie mogą przypuszczalnie wskazywać na zapalenie układu moczowego, jedną z jego postaci jest odmiedniczkowe zapalenie nerek, które jest zakażeniem wstępującym, tzn. spowodowanym obecnością bakterii najpierw w cewce moczowej i pęcherzu, a następnie rozszerzającą się drogą wstępującą przez moczowody do nerek. Opisywane przez Panią dolegliwości bólowe jak najbardziej mogą być z tym powiązane, ponieważ nerki znajdują się właśnie w okolicach podżebrowych tylnych, po prawej i po lewej stronie. Ból jest odczuwany najczęściej z tyłu, ale może promieniować też do brzucha. W leczeniu stosuje się antybiotykoterapię, a więc proszę kontynuować zalecone leczenie, a w razie braku poprawy lub nasilenia objawów, ponownie udać się do lekarza. Dla poprawnej diagnozy i leczenia konieczne jest badanie lekarskie. Natomiast zmiana konsystencji stolca może być spowodowana stosowaniem antybiotyku i powinna ustąpić po zakończeniu leczenia. W przypadku wystąpienia silniejszych działań niepożądanych proszę zgłosić się do lekarza. Można zastosować preparat z probiotykiem, aby uzupełnić mikroflorę jelitową.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty