Czy ból stawów,problemy z kręgosłupem oraz stany depresyjne mogą być wynikiem przebytego w dzieciństwie zapalenia opon mózgowych?

Mąż w wieku 17 lat miał zapalenie opon mózgowych wiem ze był miesiąc w szpitalu ,w wielu 38 lat zaczał chorować na stawy ,problemy z kręgosłupem teraz w wieku 55 lat miewa stany depresyjne czy to mogą być przyczyny przebytego zapalenia opon.

Pozdrawiam i zapraszam