Czy ból stopy przy poruszani w każdym kierunku i chodzeniu może być objawem uszkodzenia nerwu strzałkowego?

Witam.Czy bol stopy przy poruszani w kazdym kierunku i chodzeniu moze byc obiawem uszkodzenia nerwu strzalkowego?prosze o odpowiedz i z gory dziekuje.Robilam rezonans magnetyczny i mam ucisk na worek oponowy na L2-L3.Bol nogi utrzymuje sie ok miesiaca i nasila zastanawiam sie nad badaniem EMG niewiem czy to potrzebne.

Uszkodzenie nerwu strzałkowego powoduje opadanie stopy i trudności w chodzeniu (ponieważ stopa "zahacza"o podłoże). Uszkodzenie nerwu zwykle nie powoduje bólu stopy. Ucisk na korzenie L2-L3 nie powoduje objawów w stopie. Proponuje udać sie do ortopedy - być może ból pochodzi ze stawu skokowego.