Czy chorując na kolagenozę można ostrzyknąć grzbiet nosa tłuszczem?

Witam, czy chorując na Kolagenoze można ostrzyknac grzbiet nosa tłuszczem? zamiast ponownego przeszczepu chrzastki zza ucha.Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie ma specjalnych przeciwwskazań. Warto jednak skonsultować się z chirurgiem plastycznym.

Witam,

Jak najbardziej jest to możliwe. Jest to zabieg mało inwazyjny a przy tym skuteczny. Trzeba tylko brać pod uwagę, że tłuszcz autologiczny wgaja się w ok 40% ilości podanej.

pozdrawiam