Czy ciąża w 12 tygodniu jest zawsze widoczna na USG?
Dzień dobry, czy 12-tygodniowa ciąża może nie być widoczna na usg?

KOBIETA, 38 LAT 9 miesięcy temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Dzień dobry,
zazwyczaj 12-tygodniowa ciąża jest już widoczna w obrazie USG, dziecko mierzy wtedy około 5-6cm, a podczas tego badania lekarz jest już w stanie zobaczyć bijące serduszko, a niekiedy nawet określić płeć dziecka.
Czasami zdarza się, że zauważenie zarodka będzie utrudnione np. w przypadku, gdy macica ma niewłaściwe położenie, towarzyszy jej stan zapalny bądź lekarz jest mało doświadczony i badanie jest przeprowadzone w sposób nieprawidłowy.
Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:
https://portal.abczdrowie.pl/usg-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/usg-4d-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-kontrolne-usg-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/badanie-usg-w-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/pierwszy-trymestr-ciazy
https://portal.abczdrowie.pl/w-ktorym-miesiacu-ciazy-jestem