Czy ciężarna jest chora na toksoplazmozę?

Przekroczona norma IgG w badaniu na toksoplazmozę Dzień dobry! Jestem 24-letnią kobiet w potwierdzonym 8 tc. Odebrałam dzisiaj wyniki badań zlecone przez lekarza prowadzącego. Niestety wizytę mam ustaloną dopiero na piątek, a po przeczytaniu wyników i różnych artykułów w internecie bardzo się obawiam toskoplazmozy. Wyniki badań: P-ciała p/Toxoplasma gondii IgG (s): 496,0 IU/ml. Wartości referencyjne: ujemny (0-1), wątpliwy (1 - 3), dodatni > lub =3. P-ciała p/Toxoplasma gondii IgM (s): niereaktywny. Proszę powiedzieć, czy istnieje stan zagrożenia i czy jestem chora na toksoplazmozę? Martwi mnie znacznie przekroczona norma IgG. Pozdrawiam serdecznie.

Lek. Paweł Szadkowski

IgM jest niereaktywny więc nie przechodzi Pani świeżego zakażenia.