Czy coś zagraża mojemu sercu?

Witam, mam 30 lat. Mam pytanie czy jeśli wynik morfologii jest dobry, OB 13, tsh w normie, lipidogram jest w normie tylko cholesterol jest lekko podniesiony ale myślę ze to wynik po ciążyecho serca jest dobre, RTG klatki piersiowej jest dobre a holter wykazuje tylko 371 przedwczesnych skurczów nadkomorowych i 112 tachykardii czy mimo wszystko może coś zagrażać mojemu sercu? Bardzo się  martwe kiedy odczuwam te skurcze a mam malutkie dziecko i nie chciałabym aby coś złego mi się  przytrafiło!! Aktualnie biorę lek o nazwie b***  25 i czasami mi pomaga, ale i tak odczuwam czasami te skurcze. Apropo tego leku gdyż zbliża się  sylwester i chciałam się  zapytać czy można przy takiej dawce jak 25mg pić alkohol bądź czy na jeden dzień można odstawić ten lek? Z góry dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Witam serdecznie,

Miała Pani przeprowadzaną szeroką diagnostykę. W zasadzie w wynikach badań nie ma większych odchyleń. Zatem nic złego nie dzieje się z Pani sercem. Wynika z tego, że dolegliwości raczej mają tło emocjonalne. Dlatego w pierwszej kolejności proszę zadbać o wypoczynek i unikać stresów.
Lek, który Pani przyjmuje nie powinien być łączony z alkoholem. Natomiast jeśli go Pan odstawi to dolegliwości właśnie w noc sylwestrową mogą się nasilić co chyba nie było by komfortowe. Może lepiej zrezygnować w tej sytuacji z alkoholu.

Jeżeli przy tej dawce leku nadal odczuwa Pani dolegliwości to proponuję wizytę u lekarza celem rozważenia zwiększenia dawki leku.
Pozdrawiam