Czy da się wyleczyć tę nogę u syna?

Witam mam 16 letniego syna który urodził się w 30 tyg ciąży i miał IVH II st .Miał za duże napięcie mięśniowe chodziliśmy na rehabilitacje trochę przeszło. Jednak syn cały czas nie chodził normalnie tylko tak ciągnął tą nogę za sobą. Chodziliśmy do ortopedy później dał skierowanie do neurologa ( kolejne bo już kiedyś chodziliśmy do neurologa z powodów zwrotów głowy Ale nas olał) teraz poszliśmy do Pani Dr którą powiedziała że ta noga jest typowo neurologiczna i jest to jakaś monopareza kończy dolnej lewej. Teraz dostaliśmy na rehabilitacje i teraz pytanie czy da się tą nogę wyleczyć ?Synowi bardzo często trzęsą się ręce i nieraz dostaje takich tikow w ręce czy to ma coś z tym wspólnego? Czy byly by jakies przeciw wskazania do podjęcia nauki w szkole branżowej na elekromechanika? ( jest całkowicie sprawny tylko włuczy tą nogę za sobą)

Niestety trudno mi oceniać czy da się syna tak zrehabilitować, aby objawów uszkodzeń neurologicznych nie było wcale. Musi to ocenić terapeuta bezpośrednio badając syna. Myślę że syn może podjąć naukę w dowolnej szkole.