Czy da się zniwelować lukę między zębami?

Nie mam dolnej lewej 5, a z prawej strony 6. Ortodonta zaproponował wyrwanie 5 z prawej strony i przesunięcie zębów, żeby nie było luki po lewej 5. Czy dałoby się tak przesunąć zęby, aby zamknąć rzeczywiście lukę z lewej strony, ale nie wyrywając prawej, 5 tylko przesunąć ją w miejsce 6, a następnie tą prawą 5 przebudować na 6?

Decyzja o sposobie leczenia powinna być podjęta na podstawie dokładnie przeprowadzonej diagnozy. Obejmuje ona rodzaj wady kostnej, ewentualną asymetrię czaszkowo-zgryzową, wzajemne położenie górnego i dolnego łuku zębowego, a także stan wyrostka kostnego, zwłaszcza w miejscu brakujących zębów. Trzeba też wziąć pod uwagę stan dziąseł, ogólny stan organizmu. Dopiero wtedy można odpowiedzieć na postawione przez Panią pytanie. Pozdrawiam