Czy depresja może powodować uczucie zmęczenia?

Dzień dobry! Czy możliwe jest, aby depresja była skutkiem chronicznego zmęczenia, a nie na odwrót? Fluoksetyna zdjęła zaburzenia lękowo-depresyjne, lecz zmęczenie daje we znaki 24/7. Lek przeciwdepresyjny biorę od 4 miesięcy. Od - miesiąca nic się nie zmienia, a na terapii ciężko jest uczestniczyć jak mam spory problem z koncentracją, a tym bardziej chce mi się spać i mam dosyć uporczywy światłowstręt. Rezonans, EEG, okulista i wszystkie badania OK. Od pół roku mam grypopodobne objawy
MĘŻCZYZNA, 20 LAT ponad rok temu

Przyczyny udaru mózgu

Udar mózgu stanowi 80 proc. wszystkich udarów i jest jednym z powikłań zatorowych chorób serca. Będąc główną przyczyną niesprawności osób po 40 roku życia, stanowi trzecią w kolejności przyczynę zgonów. O przyczynach powstawania udaru mózgu, opowiada prof. Janina Stępińska, kardiolog.

Dzień dobry. Przede wszystkim główne leczenie depresji odbywa się przez interwencję terapeutyczną. Farmakologia często stanowi tylko doraźną pomoc w zniwelowaniu najbardziej uporczywych objawów (często nie pozwalających na podjęcie terapii psychologicznej) lub jest w ogóle zbędna, gdy objawy umożliwiają uczestnictwo w terapii. Z pańskiego opisu wynika, że niektóre objawy utrudniające wizyty u psychologa nie ustąpiły. Być może należałoby wrócić do lekarza przepisującego leki i ten spróbowałby wprowadzić zmiany zaleceń np. co do dawki lub rodzaju leków. Niezależnie od tego proszę traktować pracę z psychologiem jako niezbędny, a wręcz główny, środek mający doprowadzić Pana do komfortu psychicznego i zadowolenia z życia. Pozdrawiam serdecznie.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty