Czy diety niskowęglowodanowe są zdrowe?

Witam czy diety niskowęglowodanowe są zdrowe? jaka jest minimalna dawka węglowodanów? pozdrawiam

Węglowodany stanowią około 55-60-% dziennego zapotrzebowania energetycznego, więc naprawdę dużo. Jest to materiał zapasowy dla osób które trenują (magazynuje się w postaci glikogenu w mięśniach). Oczywiście bazujemy na węglowodanach złożonych, a proste staramy się mocno ograniczać. Węglowodany, a wiec np. kasze, ciemne pieczywo, płatki owsiane to również doskonałe źródło witamin z gr. B, cynku, magnezu itp.

Węglowodany powinny być podstawą diety. minimalna ilość węglowodanow w diecie to 120-150g ale powinno ich być dużo więcej. Węglowodany to źrodło energii dla mózgu.