Czy dłuższe przetrzymanie krążka jest szkodliwe dla zdrowia?

witam jestem 68 letnią kobietą mam założony krążek pessar teraz 17 .01.br. mija 3 m-c trzeba go wyjąc . Termin wizyty mam dopiero 22.01 br. czy to nie będzie ze szkodą dla mojego zdrowia. Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedz. Wdzięczna Irena

Lek. Tomasz Budlewski

konieczna wcześniejszą wizyta u ginekologa i ew.decyzja o wcześniejszej wizycie