Czy do USG nadnerczy trzeba się jakoś przygotować?
Mam takie pytanie czy do usg nadnerczy trzeba się jakoś przygotowac? I czy przy nieznacznie podwyższonym kortyzolu do 19,4 ja mialam 24,74 drugim razem też rano 25 a wieczorem norma do 11,9 ja miałam12,25 może to świadczyć o guzie nadnerczy? ACTH w normie. Dodam że jestem osobą troszke przy kosci

KOBIETA, 23 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Trzeba być na czczo jak przed każdym usg, wynik kortyzolu może być podwyższony, także w związku z otyłością.
Pozdrawiam