Czy dobrze to sobie poukładałam?

jestem na diecie biegam na bieżni na zmianę ze szybkim marszem, do tego robię ćwiczenia na płaski brzuch, na bieganie i chodzenie szybko poświęcam 50 min dziennie albo 30 zależy na ćwiczenia na mięśnie brzucha 10-13 min... Mam pytanie mogę jeść ciastka pełno ziarniste? Mam wątpliwości bo przecież to ciastka i czy mogę jeść sucharki też z ziarnem. Od poniedziałku do piątku wstaje o 6,30 a w weekend zależy. Proszę o ustalenie planu godzin o jakiej porze mam jeść w poszczególne dni. Ja jem 4 posiłki dziennie śniadanie, obiad, podwieczorek (owoce) i kolację. Proszę o taki plan o której mam jeść dziękuje z góry pozdrawiam.
ponad rok temu

Witam serdecznie,
Bardzo dobrze, że ćwiczysz z podaną częstotliwością. Przy odchudzaniu ważne są przede wszystkim ćwiczenia aerobowe (np. bieganie), trwające więcej niż 30 min. Anaerobowe jednak (np. brzuszki) również pomagają w kształtowaniu sylwetki.

Z ciasteczkami pełnoziarnistymi byłabym bardzo ostrożna. Zawierają one rzeczywiście zdrowszą mąkę z pełnego przemiału, czyli tym samym więcej błonnika. Jednocześnie znajduje się w nich sporo cukru i tłuszczu. Nie można ich zatem uważać za produkt dietetyczny, polecany na diecie redukcyjnej. Jednakże zjedzenie 1-2 takich ciasteczek dziennie, przy zachowaniu innych elementów prawidłowej diety i aktywności fizycznej nie powinno stanowić problemu i myślę, że możesz sobie na to pozwolić.

Rozkład posiłków w ciągu dnia proponuję rozłożyć następująco:
6.30 - śniadanie
9.30 - drugie śniadanie
13.30 - obiad
16.00 - podwieczorek
18.30 - kolacja

lub:
 6.30 - śniadanie
10.30 - II śniadanie
14.00 - obiad
18.00 - kolacja

Polecam przenieść podwieczorkową porcję owoców na drugie śniadanie. 6-7-godzinna przerwa między śniadaniem na obiadem nie jest zalecana.
Pozdrawiam,
K.Szatkowska