Czy doszło do infekcji od kolczyka?

Infekcja kolczyka? Mam przekłuciu wargi „meduza” od roku ale od wczoraj zaczęło mnie bóle a dziś jak obudziłam się w nocy mam wielki obrzęk kolczyka jak go zniwelować co używać?

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,

piercing należy do inwazyjnych sposobów ozdoby swojego ciała. Polega na przekłuciu ciała i wprowadzenia w to miejsce kolczyka. Bardzo często zdarza się, że w takich miejscach pojawiają się stany zapalne i infekcje.

W przypadku stanu zapalnego, który pojawia się krótko po zabiegu, to taka sytuacja jest czymś normalnym i nie zawsze jest powodem do niepokoju. W Pani przypadku, gdy ból i obrzęk wargi pojawił się około rok po zabiegu, najprawdopodobniej doszło do jakiegoś powikłania.

Do takich powikłań mogą należeć: nawracające infekcje i obrzęki w okolicy kolczyka, infekcyjne zapalenie wsierdzia, czy recesje dziąsłowe.

Zalecamy, aby jak najszybciej udała się Pani do lekarza w celu postawienia diagnozy stanu zdrowia. Możliwe, że niezbędne będzie wyjęcie kolczyka i dezynfekcja rany oraz rozpoczęcie kuracji odpowiednim antybiotykiem.

Zachęcamy do zapoznania się z naszym artykułem, w celu lepszego zrozumienia problemu:

https://uroda.abczdrowie.pl/piercing

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.