Co to są by-passy?

Pomostowanie aortalno-wieńcowe, czyli inaczej by-passy, to operacyjna metoda leczenia chorób serca, najczęściej choroby wieńcowej. Warto dowiedzieć się więcej na ten temat, gdyż jest to zabieg, któremu coraz częściej zostają poddane osoby posiadające problemy ze sercem.

Dzień Dobry Pani,

Dziękuję Pani za kontakt :)

Odpowiadając na Pani pytanie..., konsultacja kardiologiczna byłaby
dla Pani wskazana, celem uzyskania potwierdzenia, że z funkcjonowaniem Pani serca jest w porządku.

Zaprezentowany przez Panią symptom, który Panią tak zaniepokoił,
to jest jeden z objawów zaburzeń nerwicowych.

Napisała Pani, że leczy się... Jak?

Inspirowałabym Panią do rozważenia podjęcia psychoterapii, najlepiej poznawczo-behawioralnej, która wykazuje się dużą efektywnością leczenia.

Serdeczności i pomyślności Pani życzę!

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605

0

Szanowna Pani,
Podczas orgazmu jest pobudzony układ współczulny, podobnie jak w zaburzeniach lękowych. w celu przebadania serca wskazana jest konsultacja kardiologiczna, diagnostyka - badanie holterem.
Zaburzenia nerwicowe, związane ze stresem i pod postacią somatyczną często objawiają się np. tachykardią (przyspieszonym biciem serca) i podwyższone ciśnienie krwi, inne objawy to; nerwobóle, uczucie zdenerwowania, drżenie, napięcie mięśniowe, pocenie się, zawroty głowy, ucisk w klatce piersiowej, klucha w gardle, suchość w jamie ustnej, problemy gastryczne, przyspieszony oddech w wyniku pobudzenia układu autonomicznego (współczulnego). Lęk jest reakcją pojawiającą się w sytuacji, w wyniku interpretacji przez osobę zagrożenia, wyróżniamy aspekt; poznawczy (myśli, wyobrażenia), fizjologiczny (doznania w ciele) oraz behawioralny (odnosi się do zachowania).
Wszystkie te czynniki wzajemnie na siebie oddziaływają wywołując stany lękowe. Aspekt fizjologiczny jest instynktem samozachowawczym, czyli reakcją organizmu w odpowiedzi na zagrożenie, mobilizuje organizm do walki lub ucieczki, w wyniku pobudzenia układu współczulnego (autonomicznego). Aspekt poznawczy bazuje na myślach, wyobrażeniach o treści negatywnej, występuje pierwotnie w stosunku do emocji i aspekt behawioralny - to są przejawiane zachowania, Lęk można zniwelować na dwa sposoby: zmniejszając poczucie zagrożenia (farmakologicznie) lub zwiększając wiarę we własne umiejętności radzenia sobie z trudną sytuacją. Pomocny jest trening relaksacyjny; kiedy jesteśmy fizycznie zrelaksowani – następuje odprężenie psychiczne i odwrotnie, gdy psychicznie się zrelaksujemy – nastąpi odprężenie fizyczne. W Pani przypadku zalecana jest psychoterapia poznawczo - behawioralna, techniki relaksacyjne, psychoedukacja, która pomoże zrozumieć mechanizm powstawania objawów.
Pozdrawiam serdecznie

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty