Czy dysk może się wsunąć z powrotem na miejsce?

Witam. Jestem 29 letnim mężczyzną. Mam 188 cm wzrostu i 105 kg wagi (już przeszedłem na dietę). Od kilku miesięcy mamproblem z kręgosłupem i rwą kulszową. Oto mój wynik z rezosnansu: L4-5 - tarcza węższa. Tylna i prawoboczna przepuklina oceniana na około 1/2 wymaru strzłkowego kanału kręgowego. Zmany degeneracyjne trzonów kręgowych w okolicy blaszki granicznej. L5-S1 - tarcza odwodniona. Mierna tylna i rawostronna przepuklina krążka. L3-4 - tarcza odwodniona. Niewielka tylna przepuklina krążka. Na poziomie S2 drobna torbielka korzeniowa. Stożek rdzenia na wysokości Th12. Czy operacja jest konieczna. Obecnie nie czuję większych dolegliwości. Po pobycie w szpitalu ból minął. Biorę tabletki: Movalis (1 dziennie), Polprazol (1 dziennie), Sirdalud 6mg (1 na noc). We wrześniu mam wyznaczony termin na stawienie się w szpitalu rehabilitacyjnym. Obecnie ćwiczę 2 razy dziennie (ćwiczenia dał mi neurolog), pływam co 2 dzień po 30 minut (pływam żabką - przynajmniej tak mi się wydaje). Czy przy utracie wagi i wzmocnieniu mięśni jest nadzieja na to, że mój stan się poprawi i przyszłe badanie rezonansem wykaże poprawę. Czy raczej nie jest możliwe, aby jądro miażdżyste z powrotem trafiło na swoje miejsce. Dziękuję za odpowiedź. Sebastian

MĘŻCZYZNA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Dyskopatia rzadko kiedy może się cofnąć, zazwyczaj dolegliwości bólowe nawracają i w pewnym momencie konieczna jest operacja. Ćwiczenia wzmacniające mięśnie grzbietu są istotne, ale nie spowodują one wyleczenia. Decyzję o operacji powinien Pan podjąć sam po konsultacji z lekarzem, który zabieg będzie wykonywał.