Czy dziecko może być karmione piersią?

Witam. Karmie piersia od 7 msc . Musialam zazyc tabletkę Ellaone . Chcialam odstawić synka od piersi na 7 dni jak jest napisane w ulotce ale synek nie chcial mleka z butelki , strasznie plakal i podalam mu pierś. Dodam ze kiedy wzielam tabletkę po 3h spuściłam mleko i wylalam i po 6h salam synkowi pierś ( po zażyciu tabletki) . Czy może się cos stać synkowi ? Jeżeli tak to jakie mogą być objawy?z gory Dziekuje za odpowiec i pozdrawian

Lek. Tomasz Budlewski

Dane na temat działania leku na dziecko przy karmieniu piersią dane są ograniczone. Nalezy obserwować dziecko i jeżeli coś niepokoi to nalezy zgłosić się do pediatry