Czy dziecko może przerosnąć łożysko?

Czy dziecko moze przerosnąć łożysko? Jak można temu zapobiec w drugiej ciąży? (1 ciąża zakończyła sie martwym porodem w 8 mies , dziecko maili rozmiary o wiele za duże na każdym usg, dlaczego nikt nie zaproponował wczesne wywołanie porodu?

przyczyn obumarcie płody może być wiele. Warto się do następnej ciąży przygotować ( porobić badania) warto między innymi zrobić badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego a ciąże prowadzić na lekach przeciwzakrzepowych . Chyba że okażę się ,że jest inna oczywista przyczyna obumarcia dziecka.