Czy dziecko z powodu papierosów może odsunąć się od matki?

Piszę jeszcze raz bo zaszła jakaś pomyłka nie karmie naturalnie tylko mlekiem modyfikowanym synek ma 13 tyg .od nie dawna pale nigdy w jego towarzystwie zawsze na dworze zawsze myje ręce i twarz. I czy jemu może przeszkadzać zapach tego dymu. Bardzo się boję że przestanie się do mnie przytulać. Nie chce stracić tej relacji od razu pisze ze w ciąży nie paliłam.nie chce żeby się odemnie odsunął bardzo go kocham

Witam, palenie papierosów jest niezdrowe zarówno dla Pani jak i dla Pani dziecka. Nie jest prawdą, że jak pali Pani np. na balkonie, to dziecko już nie wdycha dymu. Należy pamiętać, że płuca tak małego dziecka są jeszcze bardzo wrażliwe na zanieczyszczenia powietrza inie potrafią się przed nimi bronić. To, że Pani pali papierosy (które dziecko wdycha z Pani ubrań, włosów i skóry) naraża dziecko na częstsze infekcje dróg oddechowych, zapalenie oskrzeli, płuc, a nawet astmy. Proponuję zatem rzucić palenie dla dobra swojego i swojego ukochanego dziecka. Pozdrawiam!