Czy ektopia może powodować nawracanie grzybicy pochwy?

Od 1,5 roku mam ciągle powracającą grzybicę pochwy. Praktycznie co miesiąc musze się leczyć. Badanie cytologiczne pokazało jedynie ektopię. Czy ona może być przyczyną nawrotów grzybicy przy prawidłowej diecie i higienie? Jeden z lekarzy mówił, że z ektopią nic się nie robi, natomiast drugi zasugerował jej wymrożenie. Zalecił zapoznanie się z opinią innych lekarzy, a także przejrzenie literatury i internetu i zastanowienia się nad decyzją. Jakie są za i przeciw takiego leczenia?

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuje w takim razie udac się do 3 ginekologa . Sadze ze przede wszystkim posiew i leczenie zgodnie z lekowrazliwoscia danego drobnoustroju