Czy faktycznie już nie jestem w ciąży?

Witam, jakiś czas temu zaczęły mnie boleć jajniki w związku z tym, że 3 lata temu przed ciążą z córką leczyłam cystę na jajnikach stwierdziłam, że chyba znów problem się powtarza i umówiłam się na wizytę u ginekologa. Diagnozę jaką tam usłyszałam wprawiła mnie w osłupienie .... Lekarz stwierdził, że to była ciąża, ale po niej zostały już tylko resztki 4cm i za 2 tyg idę na czyszczenie macicy... Byłam w szoku a w sumie nadal jestem ponieważ z mężem uważamy a miesiączkę miałam regularną... Ale za razem czuje się strasznie, że jednak nic z tego... Dlatego chciałabym się dowiedzieć czy ginekolog mógł się pomylić ? Czy warto iść na kolejną wizytę i się dowiedzieć czy na prawdę tego dzidziusia nie będzie ?

Witaminy w ciąży

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

przykro nam, ale mało prawdopodobne, aby lekarz, który nie ma pewności co do faktycznego stanu poinformował Panią o poronieniu. Jeśli uważałby, że ciąża ta ma szansę przetrwać z pewnością zleciłby szereg badań oraz poinformował o dalszym postępowaniu.

Najprawdopodobniej więc doszło do poronienia na bardzo wczesnym etapie. Tak się niestety dosyć często zdarza. Jeśli jednak odczuwa Pani niepokój związany z tą informacją i chce Pani mieć pewność, to można udać się do innego ginekologa, który po zbadaniu Pani potwierdzi bądź wykluczy tę tezę.

Może Pani również wykonać testy ciążowe z moczu i krwi, aby sprawdzić poziom hormonu beta-HCG.

Odpowiedzi na podobne pytania znajdzie Pani poniżej:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/poronienie-na-bardzo-wczesnym-etapie-ciazy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-moglo-stanowic-poronienie, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/przyczyny-obumarcia-ciazy-na-jej-wczesnym-etapie.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.