Czy grypa podczas leczenia depresji może powodować krótkotrwałe uczucie niepokoju?

Witam.Od 6 miesięcy biorę lek z grupy SSRI.Przez 4 ostatnie miesiące mój nastroj ustabilizował się czułem się bardzo dobrze, zero skutków ubocznych leku itp. Od tygodnia choruję na grypę i o dziwo niepokój i obniżony nastrój wrócił, trwa to tydzien.Czy Grypa podczas leczenia depresji może powodować krótkotrwale uczucie niepokoju, większa nerwowość itp.

Witam,

Owszem, może. To powazny, choć często lekceważony wirus. Jeśli brał Pan jakieś leki przeciwgrypowe, proszę sprawdzić, czy nie wchodziły w interakcję z SSRI.

Podzrawiam