Czy guz jest powiększonym węzłem chłonnym?

Powiekszony węzeł chłonny Mezczyzna lat 33, poza bolem lokci zdrowy. Dwa tygodnie temu zauważyłam u meza guzek na szyi, gorna czesc m mostkowo obojczykowo sutkowego. Od tego czasu guzek ciagle rosnie, obecnie jest wielkosci orzecha włoskiego. DoDodatkowo od jakiegos miesiaca maz skarży sie na bol łokci, nie pomogla fizykoterapia, masci, 8 dniowa kuracja Nimesilem. Lekarz zlecil morfologie i CRP. Wyniki: hemoglobina 4,51 mln/ul normy 4,63-6,08 bazofile 0,01 tys/ul narmy 0,02-0,10 monocyty 11,50 % normy 2,00-10,00 reszta wynikow w normie. Lekarz stwierdził, ze wszystko jest ok, na bol lokci przepisal masc opokan- keto zel, a guzek jest bo jest. Czy ten guz moze byc powiekszonym wezlem chlonnym i czy mógł powiekszyc sie w wyniku stanu zapalnego lokci? Czy nalezy wykonac dodatkowe badania aby poznac przyczyne pojawienia sie guza?

Lek. Tomasz Budlewski

Nie wiązałbym obu dolegliwości nigdzie nie jest powiedziane ze nie można mieć 3 jednostek chorobowych , konieczne jest usg szyi aby określić czym jest zmiana a co do łokcia być może warto jest wykonać usg i udac się do lekarza ortopedyblub reumatologa ,