Czy guzy, mięśniaki oraz torbiele są przeciwwskazaniem do zabiegu?

Witam. Mam pytanie czy guzy, mięsniaki oraz torbiele są przeciwskazaniem do zabiegu? Oraz to że ktoś ma przewlekłą chorobą wątroby i przyjmuje leki przeciwzapalne? Dziękuję bardzi za odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Nie podała Pani do jakiego zabiegu ma być to przeciwwskazaniem. Jeśli jakiś zabieg/operacja są konieczne, stan zapalny wątroby i obecność zmian w innych narządach np. mięśniaków macicy, nie jest przeciwwskazaniem. Najlepiej będzie, jeśli poradzi się Pani chirurga, który ma wykonywać ten zabieg, bo podała Pani za mało informacji.