Czy herbatki odchudzające pomagają stracić kilogramy?

Mam 169cm wzrostu,waże 83 kg. Od pewnego czasu biorę chrom z zieloną herbatą,piję rożne herbaty niby wspomagające odchudzanie. jem normalnie bez żadnego objadania się,i nic nie moge schudnąć.POMOCY!!!!!!!!!!!!1

Witam,

Polecam udanie się na wizytę lekarską w celu upewnienia się, czy Pani problem z nadwagą nie powstał na tle jakiejś choroby, czy nieprawidłowej funkcji jakiegoś narządu. Czasem powodem może być np. niedoczynność tarczycy, czy inne zaburzenia hormonalne.

Zalecałabym dietę 1200-1400 kcal, spożywanie 5 posiłków dziennie:
-śniadanie, obiad, kolacja jako posiłki główne, o większej kaloryczności,
-II śniadanie, podwieczorek - mniejsze, o mniejszej kaloryczności, w formie przekąsek.
Korzystne będzie picie wody niegazowanej, herbaty zielonej, czerwonej, czarnej (bez cukru).
Powinna Pani zwiększyć ilość warzyw w diecie. Zawarty w nich błonnik zapewnia sytość.
Podstawę żywienia powinny stanowić pełnoziarniste produkty zbożowe:
-grube kasze,
-ciemne pieczywo,
-chleb typu graham,
-brązowy ryż.
Nabiał powinien być odtłuszczony.
W przypadku mleka minimum tłuszczu to 1,5%,
Umożliwi to wchłanianie się witamin A,D,E,K.

Zamiast czerwonego mięsa korzystniej jest spożywać ryby. Mało kilokalorii ma: dorsz, flądra, mintaj, morszczuk, sandacz, szczupak (poniżej 100 kcal/100g).

Z wędlin najlepiej wybierać te chude (szynkę z piersi indyka, polędwicę).
Wykluczyć trzeba tłuste balerony, parówki, salami, boczek, mięso ze skórą.

Dobrze jest zrezygnować z serów żółtych, lub przynajmniej wybierać wersję "light" oraz wykluczyć alkohol, gdyż jest kaloryczny.
Do smarowania nadają się margaryny o obniżonej ilości tłuszczu (niektóre zawierają go aż 3 razy mniej niż tradycyjne masło, stąd warto czytać etykiety).
Do sałatek można dodawać oliwę/olej roślinny w ilości ok. 1 łyżki (5-10g).
Jaja można jeść 3-4 razy w tygodniu (zamiennie z wędlinami).