Czy hipoglikemia może pojawić się na skutek zaburzeń wchłaniania?

Witam W 2015 roku stwierdzono u mnie hipoglikemie reaktywną poposiłkową. Do dnia dzisiejszego lekarze nie są w stanie dojść skąd u mnie wziął się taki stan niedocukrzenia. Dwa tygodnie temu leżałem na endokrynologi i tam wyszło że mam helicobacter i celiakie. Moje pytanie czy zła wchłanialność jelit może być przyczyną hipoglikemi ? Dodam że mam bardzo jasne stolce z zawartością nie strawionego pokarmu. Z góry dziękuję i pozdrawiam

Dzień dobry,
niestrawione resztki pokarmowe pojawiają się ponieważ przy nieleczonej celiakii jest słabsze trawienie i wchłanianie.

Konsekwencją tego może być hipoglikemia poposiłkowa.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga