Czy Hydroksyzyna może zastąpić Afobam w leczeniu nerwicy lękowej?

Od kilku lat biorę afobam 2.5mg3×dz oraz doxepin 25 dwa razy dz. Ponieważ mam nerwicę lękową i dzięki tym lekom jest ok.Czy hydroksyzyna mogła by zastąpić afobam?pidibno jest mniej szkodliwa.

Nerwicę należy leczyć psychoterapią, a leki mogą tylko wspierać leczenie okresowo. Leków takich jak afobam nie powinno się przyjmować latami, bo uzależniają. Należałoby skontaktować się ze specjalistą, który pomoże w odstawieniu afobamu i znajdzie inny lek, który będzie wspierał psychoterapię. Sam lek nie wyleczy nerwicy.