Czy implanty zębowe są przeciwwskazaniem do stosowania zabiegu za pomocą prądów d'Arsonvala?

Witam!Mam pytanie dotyczące urządzenia prądów d"Arsonvala .Nie stosuje tego urządzenia na twarzy,ponieważ mam 9 implantów zębowych,czy moge stosowac te urządzenie na inne partie ciała np.na skórę głowy,albo plecy ?A może te implanty są całkowitym przeciwwskazaniem w stosowaniu tego urządzenia?proszę o odpowież

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Przeciwwskazania do stosowania prądów d'Arsonvala
stany zapalne i alergiczne skóry oraz trądzik różowaty czy skłonność do teleangiektazji. Nie można ich wykonywać również u pacjentów z chorobami serca, zaburzeniami krążenia, zastawkami czy rozrusznikiem serca. Kobiety w ciąży również nie mogą być poddawana działaniu darsonwalizacji.