Czy istnieją aparaty ortodontyczne, które mogłyby całkowicie skorygować ustawienie szczęki?

Chciałbym dowiedzieć się czy istnieją w ogóle takie aparaty ortodontyczne, które mogły by całkowicie skorygować ustawienie szczęki. Tzn w moim przypadku przesunąć ją do tyłu gdyż całą szczękę zarówno dolną jak i górną żuchwę mam wysuniętą do przodu przez co czuje się bardzo niekomfortowo na codzień.

Każda z kości czaszki, w tym górna i dolna szczęka powinny znajdować się w określonym miejscu. Jeśli (co zdarza się niezwykle rzedko w przypadku rasy kaukaskiej białej - czyli nas, Polaków) OBYDWIE szczęki są nadmiernej długości (częśćiej dotyczy to tylko dolnej), wtedy konieczny jest zabieg chirurgicznego skrócenia kości. Jeśli są wysunięte w stosunku do optymalnej pozycji i mają prawidłową długość, można skorygować ich pozycję osteopatycznie i za pomocą stosownych aparatów. Na ogół jednak Polacy mają zbyt krótkie i/lub cofnięte szczęki. Pozycję dolnej - ruchomej żuchwy sprawdza się za pomocą ustalenia tak zwanego zgryzu neuromuskularnego.