Czy istnieją leki naturalne na obniżenie poziomu potasu?

Witam. Mam 66 lat jestem 3 tygodnie po zawale NSTEMI którego przyczyną było niedotlenienie spowodowane bardzo silnym zapaleniem płuc. Jestem na leczeniu po zwałowym. Przyjmuję dwa leki Espirio i Furosemid - oba są diuretykami. Mam najnowsze badanie elektrolitów i wartość potasu to 5,77 mmol/l. Produkty które podnoszą poziom potasu są już ograniczone bądź wyeliminowane z diety. Czy są jakieś leki OTC bądź naturalne substancje domowe które pomogą mi obniżyć poziom potasu ? Lekarz uznał iż odstawienie ww. wymienionych leków nie wchodzi w grę. Słyszałam że przyjmowanie wapnia, wodorowęglanów obniża poziom czy to prawda ? Jeśli tak co jest dobrym "źródłem" wodorowęglanów? Z góry dziękuję za odpowiedź. Teresa

Witam
Na potas bardzo trzeba uważać w wodach mineralizowanych- musi Pani kupować patrząc na skład. Potas można obniżać pijąc 2-2,5 litra czystej wody niskomineralizowanej bez potasu w składzie. Przyjmowanie zbyt dużej ilość tabletek będzie osłabiało ich przyswajalność. Proponowałabym nie kombinować z kolejnymi lekami.

Magdalena Maciejewska
dietetyk Bydgoszcz
http://www.maciejewska.eu