Czy istnieje ponowne zagrożenie poronieniem?

Witam. Mam takie pytanie. 13 marca poroniłam samoistnie w około 5-6 tygodniu. Ginekolog powiedziała mi, że najlepiej by było jak bym zaczęła próbować ponownie w maju. W niedzielę, tj 16 kwietnia zrobiłam test bo miałam takie przeczucie by go zrobić. Wynik był pozytywny. Dzisiaj dla pewności powtórzyłam test i również jest pozytywny i bardzo wyraźny. Chciałabym się dowiedzieć czy istnieje jakieś zagrożenie że tak szybko ponownie jestem w ciąży? Bardzo proszę o szybką odpowiedź.

Lek. Katarzyna Szymczak

Wiele zależy od przyczyny poronienia, ale nie powinno to stwarzać dodatkowego zagrożenia, chociaż ponowne poronienia jest możliwe. Wskazana oczywiscie wizyta u ginekologa.
Pozdrawiam