Czy istnieje różnica w skuteczności różnych tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych jednofazowych?

Dzień dobry, czy istnieje jakaś różnica w skuteczności różnych tabletek antykoncepcyjnych dwuskładnikowych jednofazowych? Tzn., czy tabletki zawierające hormony różnej "generacji" mogą się różnić między sobą skutecznością? To samo pytanie dotyczy preparatów o różnej ilości "ee" w składzie... czy te, które mają go mnie mogą być mniej skuteczne od tych, które mają go więcej?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Skuteczność wszystkich tych preparatów jest właściwie identyczna i wynosi około 99,7%.