Czy istnieje szansa, że pojawi się jeszcze zarodek?
Witam serdecznie. Ostatnią miesiączkę miałam 25.04.2021r. 21maja zrobiłam badanie beta hcg i miałam wynik 119 oraz wizytę u ginekologa (miałam zrobić cytologie). Lekarz stwierdził, że nie będzie robił badania by nie zaszkodzić ewentualnej ciąży i mam przyjść za 2 tyg. W między czasie zaczęłam plamić delikatnie i lekarz zalecił branie duphaston 2x1. 1 czerwca zrobiłam kolejne badanie beta hcg I miałam wynik 10976.88. W dniu dzisiejszym (2.06.2021) poszłam na wizytę i badanie USG. Niestety lekarz stwierdził, że albo jest za wcześnie i nie widzi zarodka (ocenił, że ciąża ma 5 tygodni i 3 dni), albo jest puste jajo płodowe. Zalecił kolejne badanie beta hcg w poniedziałek i po 48h w środę by sprawdzić przyrosty oraz wizytę za 3tyg. Chciałam zapytać czy istnieje szansa, że faktycznie pojawi się jeszcze zarodek czy raczej powinnam oswajać się z myślą, że czeka mnie poronienie?

KOBIETA, 34 LAT ponad rok temu
Redakcja abcZdrowie
98 poziom zaufania
Witam,
szanse są zawsze, proszę być dobrej myśli.
Zarodek może nie być widoczny do szóstego tygodnia ciąży. Czasem ciąża jest młodsza niż wynika to z ostatniej miesiączki. Zdarzają się różne sytuacje, w których zarodek pojawia się nieco później i nie musi to świadczyć o żadnych nieprawidłowościach.
Proszę postępować zgodnie z zaleceniami lekarza, a więc wykonać kontrolne badania stężenia beta-HCG (które powinny wykazać wzrosty) oraz udać się na kolejną wizytę, która tym razem z pewnością wiele wyjaśni.
Brak zarodka na wczesnym etapie ciąży to częsty powód do niepokoju. Świadczy o tym ilość pytań w naszym projekcie. Kilka z nich znajdzie Pani poniżej: https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/czy-to-jest-normlane-ze-jeszcze-nie-widze-zarodka, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-zarodka-w-macicy, https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-oraz-bol-podbrzusza-i-piersi-a-brak-zarodka-w-badaniach.