Czy ja kwalifikuje się do zabiegu zmniejszenia żołądka?

Witam. Moje BMI wynosi 37. Bardzo bolą mnie nogi, coraz gorzej sypiam,mam bardzo złe samopoczucie i niską samoocenę. Czy kwalifikuje się do zabiegu zmniejszenia żołądka? Co po kolei zrobić? Gdzie sie udac? Pomocy... Dodam że chodziłam do dietetyka i na siłownię,udało mi sie zgubić 20 kg jednak wszystko wróciło ze zdwojoną siłą. Nie mam juz sił.

Dzień dobry,

zmniejszanie żołądka nie jest najlepszym rozwiązaniem, ale o możliwości jej wykonania decyduje lekarz.

Najlepszym rozwiązaniem jest redukcja pod opieką doświadczonego dietetyka, gdzie schudła już Pani 20 kg - jest Pani świadoma, że jest to możliwe, ale aby utrzymać efekt, należy przejść powolny proces stabilizacji masy ciała - to wówczas gwarantuje utrzymanie uzyskanego efektu.

Pozdrawiam
Joanna Wardenga

Dzień Dobry Pani,

Na Pani pytanie powinien odpowiedzieć gastrolog.

Z mojej strony zachęcam Panią mocno do podjęcia terapii, najlepiej w Poradni leczenia zaburzeń odżywiania, proszę takiej poszukać w miejscu Pani zamieszkania.

Życzę Pani skutecznego zadbania o siebie,
Irena Mielnik-Madej