Czy jazda na motocyklu ma jakiś wpływ na kręgosłup?

Dzień dobry. Czy jazda na monocyklu elektrycznym ma jakiś wpływ (pozytywny, bądź negatywny) na kręgosłup? Jeśli tak, to którą jego część obciąża najbardziej?

Wszystko zależy jak ukształtowane są u Pana krzywizny fizjoligiczne kręgosłupa, przykładowo ich spłycenie w połączeniu ze staniem na monocyklu może zwiększać obciążenie dolnych kręgów w odcinku lędzwiowym przy nierównej i wyboistej nawierzchni. a przy pogłębionej lordozie na przykłak mogą być generowane wieksze siły scinające w dolnym odcinku kręgosłupa lędzwiowego. Jazdę na monocyklu mozna porownać tak naprawdę do długiego stania bo nie ma naprzemiennego ruchu konczyn dolnych. Przy zdrowym kręgosłupie ostrożna jazda nie powinna mieć negatywnego wpływu na kręgosłup. Swoim pacjetom bym go polecił, ale wspomniałbym aby dodali jeszcze jakąś inną aktywność dla poprawy kondycji :)
Pozdrawiam Łukasz