Czy jem wystarczającą ilość kalorii?

Witam. Mam 18 lat i ważę 46 kg przy wzroście 159 cm. Dziennie ćwiczę 2 i pół godziny i zjadam 2500 kcal. Czy to wystarczająca ilość przy takim wysiłku?
18 LAT ponad rok temu

Witam,

Według tego, co napisałaś Twoja podstawowa przemiana materii wynosi 1305 kcal powinnaś pomnożyć to przez 1,7- 2 (współczynnik wysokiej aktywności fizycznej) i wychodzi około 2200- 2600 kcal. Biorąc pod uwagę Twój wiek, spożywanie 2500kcal jest jak najbardziej prawidłowe.

Pozdrawiam.