Czy jest możliwość, że jest to problem z błędnikiem?

Abilify i efekty uboczne pomimo zaprzestania stosowania. Witam. Ponad rok temu używałam Abilify wraz z Setaloftem z powodu depresji, IBS i kilku innych problemów trwających od kilkunastu lat. Pierwszym problemem, który pojawił się z 1,5 tyg po rozpoczęciu przyjmowania było pogorszone widzenie. Podczas wykonywania ćwiczeń w trakcie treningów siłowych miałam problem z niekontrolowanym drżeniem wszystkich mięśni, jednak nadal kontynuowałam treningi, ponieważ lekarz powiedział, że nie ma żadnych przeciwwskazań. Niestety po jakimś czasie w trakcie wykonywania ćwiczeń poczułam zmęczenie, spore mdłości i silne zawroty. Musiałam zadzwonić po kogoś z rodziny, bo nie byłam w stanie sama chodzić. Od tego momentu te objawy utrzymywały się do około 3-4tygodni od momentu odstawienia Abilify. Czułam się, jakbym była na czymś znacznie silniejszym, niż leki, które mają pomóc z wcześniej wymienionymi problemami zdrowotnymi. Cały czas siedziałam w domu. Później wszystko się w miarę uspokoiło. Nigdy wcześniej nie miałam tych problemów. Czy jest możliwość, że lek ten jest w stanie na stałe zaszkodzić? Ewentualnie jakie badania można wykonać, by stwierdzić jakiekolwiek problemy? Niestety pomimo odstawienia tych tabletek, co jakiś czas od tamtego momentu męczę się z tymi samymi objawami. Wcześniej trwało to z kilka(naście) minut/dni podczas chodzenia. Aktualnie to wszystko przedłuża się już od sierpnia. Musiałam zaprzestać jakiekolwiek treningi, jednak problem z chodzenie z powodu mdłości i zawrotów się utrzymuje. Czy jest możliwość, że jest to problem z błędnikiem?

Dzień dobry,
Proszę koniecznie udać się do lekarza, który przypisał leki i powiedzieć o objawach, które zauważyła Pani u siebie. Lekarz dobierze inne leki. Sugeruję aby poszukała Pani wsparcia u psychoterapeuty, gdyż choroby o których Pani pisze mogą wymagać te formy leczenia.
Aby stwierdzić, czy lek Pani zaszkodził- tak jak Pani sądzi- powinna udać się Pani do neurologa, ten zleci stosowne badania.
Pozdrawiam

Dzień Dobry Pani,

Wskazana byłaby konsultacja u lekarza pierwszego kontaktu, który po wstępnym rozpoznaniu występujących u Pani symptomów, zadecyduje, co dalej (konsultacja laryngologiczna, psychologiczna/psychoterapeutyczna).

Życzę Pani tylko zadowalającego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com