Czy jest szansa, że przy takim odżywianiu uda mi się schudnąć?

Przy wzroście 167cm ważę 78kg. Moja waga ma tendencję wzrostową, bo na przestrzeni ostatnich 10lat utyłam około 20kg. Moja mama jest bardzo otyłą osobą, bo waży ok 110kg. Chciałabym w rozsądny sposób schudnąć. Niestety z uwagi na problemy zdrowotne nie mogę korzystać z siłowni oraz ćwiczeń aerobikowych. Zaplanowałam sobie proces odchudzania na okres około 6 miesięcy, oparty na : wyeliminowaniu słodkich napoi, unikaniu słodyczy oraz fast foodów oraz zmniejszenie porcji dań , a także spożywanie regularnych posiłków. Do tej pory te trzy produkty były stałymi bywalcami mojej diety. Moje pytanie brzmi : czy usuwajac te trzy produkty oraz dodając mniejsze oraz regualarne posiłki jest szansa że schudnę około 10 kg w pół roku?

Witam serdecznie,

szansa jest bardzo duża. Z pewnością na początku spadki wagi będą wyraźnie widoczne. Później rezygnacja z tych trzech produktów i jedzenie regularne może nie wystarczyć. Należałoby być na ujemnym bilansie energetycznym aby po jakimś czasie waga nada spadała. W tym momencie organizm, któremu nie dostarczy Pani słodkich napoi, słodyczy i żywności typu fast food będzie się oczyszczał, spadnie ilość zatrzymanej wody i spali się nieco tkanki tłuszczowej, później trzeba wprowadzić indywidualną dietę dostosowaną do Pani zapotrzebowania energetycznego.

Jeżeli byłaby Pani zainteresowana to układam indywidualne jadłospisy. Jest to możliwe po osobistej konsultacji - pacjentów przyjmuję w Warszawie lub jeżeli nie ma Pani możliwości dojazdu to przez internet.

W razie dodatkowych pytań lub zainteresowania konsultacją zachęcam do kontaktu:
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk (Dudziec)
Dietetyk