Czy jest to neuralgia międzyżebrowa?

Witam. Mam 33 lata. Od jakiegoś czasu , co kilka tygodni napada mnie ból zlokalizowany w lewej górnej części brzucha przy głębokim wdechu. Krótkie ukłucia uniemożliwiające oddychanie. Przechodzi w momencie pochylenia się do przodu. Przeplata się to z częstymi bólami klatki piersiowej na wylot z łopatką również po lewej stronie. Wtedy bol i ukłucia nasilają się przy pochylaniu. Towarzyszy temu napiecie w barkach i karku oraz ich ból. Czy jest to neuralgia miedzyżebrowa czy może coś innego? Paula
KOBIETA, 33 LAT 10 miesięcy temu

Witam.

Aby odpowiedzieć na tak zadane pytanie wymagana jest wizyta stacjonarna w celu zebrania dokładnego wywiadu ale przede wszystkim badania fizykalnego które wykaże z czym ma się do czynienia a w razie stwierdzenia nieprawidłowości zlecić odpowiednią diagnostykę z krwi i obrazową.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturopata

Dietetyk