Czy jestem zabezpieczona, gdy brałam tabletki o jeden dzień krócej?

Witam! Mam 20 lat, od czerwca biorę tabletki antykonceocyjne N*** i mam klika pytań. W trakcie wakacji złapała mnie grypa żołądkowa i zwymiotowałam jakieś 3h po wzięciu tabletki, w związku z czym wzięłam kolejną z opakowania i następnie po skończeniu opakowania, zaczęłam kolejne bez przerwy. Czy teraz, gdy skończyłam to opakowanie de facto o ten jeden dzień prędzej, wciąż jestem zabezpieczona? Moje drugie pytanie brzmi, czy jeśli kończąc opakowanie (tzn. biorąc 19. tabletkę), zamiast wziać ją o godz. 18.00, wzięłam o 22.15, to czy wciąż jestem zabezpieczona podczas tej 7-dniowej przerwy, którą teraz mam?

Redakcja abcZdrowie

Po wystąpieniu wymiotów postąpiła Pani prawidłowo, przyjmując dodatkową tabletkę. Skuteczności antykoncepcji nie obniża przyjęcie tabletki z nieco ponad 4 godzinnym opóźnieniem.

Jest Pani także zabezpieczona na czas 7-dniowej przerwy. By zachowac 28-dniową długość cyklu należy przyjmować dodatkowe tabletki z zapasowego opakowania.