Czy koferdamy zabezpieczają przed zarażeniem?

Witam, mam takie pytanie: czytałem że koferdamy zabezpieczają, albo w najgorszym przypadku minimalizują zagrożenie zarażenia się podczas seksu oralnego (podczas Cunnilingus). Czy to prawda?

Tak, ryzyko jest istotnie mniejsze.
Zdrowi partnerzy sa jednak w seksie optymalną sytuacją.
W praktyce najczęściej kobieta rezygnuje z współżycia, gdy partner zaproponuje jej taką formę zachowania, jak podana w pytaniu...
Pozdrawiam, JW, Poznań.